Biztonságos állattartás a lakásban
Napjainkban egyre többen tartják kisállatukat a lakásban, ezzel a témával kapcsolatban erősen megoszlanak a vélemények. Egy azonban biztos, ha így dönt, érdemes előtte alaposan felkészülni.
Nem minden állatnak ideális
Az első és legfontosabb döntés, melyet meg kell hoznunk a biztonságos otthoni állattartás érdekében, az maga a kedvencünk kiválasztása. Természetesen vannak olyan állatok, melyekről egyértelműen tudjuk, hogy ideális-e számukra, ha a lakásban tartjuk.
A kisebb rágcsálók (például hörcsög, tengerimalac), bizonyos hüllők (gekkó, kaméleon), és egyes madarak (leggyakrabban papagáj), egyértelműen tarthatók a lakásunkban is. A legnépszerűbbek azonban még mindig a kutyák és a macskák, közülük azonban korántsem mindegy, hogy milyen fajtát választunk.
A macskák közül a tonkinéz, a ragdoll, a szibériai macska és a bombay a legideálisabb arra, hogy az otthonunkban tartsuk őket.
Amennyiben azonban inkább egy kutyát választana társnak, a következő fajtákat érdemes lakásban tartani:
- yorkshire terrier
- chihuahua
- boston terrier
- spániel
- francia bulldog
- tacskó
- mopsz
- beagle
A megfelelő fajta kiválasztása a lakásunk állapotának, és még inkább a kedvencünk biztonságának érdekében is szükséges.
Legyen számára biztonságos az otthonunk
A macskák és a kutyák esetében arra is figyelnünk kell, hogy az otthonunk biztonságos legyen a számára, ők ugyanis nem maradnak egy helyben, sőt folyamatos felfedező útra indulnak otthonunkban.
Mivel a kedvenceink viszonylag sok időt töltenek egyedül, míg mi a munkában vagyunk, így figyelni kell arra, hogy a ház biztonságos legyen számukra.
Első sorban fontos, hogy elzárjuk tőle az olyan anyagokat, melyek károsak lehetnek számára, ilyenek például a különféle tisztítószerek. A törékeny és értékes dolgokat érdemes olyan magas helyre tenni, ahol a kedvencünk nem fér hozzá, macskák esetében érdemes ezeket akár elzárni is.
Egy másik veszélyes terület a különféle kábelek, melyeket könnyedén szétrághatnak, ami akár az életükbe is kerülhet. Az egyik legjobb megoldás erre is az, hogy a vezetékeket úgy helyezzük el, hogy az állatok ne férjenek hozzá, de ha ez nem kivitelezhető, akkor a kábeleket tekerjük körbe több rétegben erős ragasztószalaggal, így nem fogják tudni átharapni.
Amennyiben az otthonunkban vannak olyan helyiségek, melyek veszélyeket rejtegetnek állataink számára, vagy esetleg éppen a kedvenceink tennének kárt az ott fellelhető dolgokban, érdemes a kisgyermekeknél is használatos babarácsot beszerezni, mellyel kijelölhetjük számukra a biztonságos közeget.
Frissítés dátuma: 2021.04.20.